2013m. projektų ir AEHT sklaidos renginys


 2013 m. gegužės 29 d. Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje vyko tarptautinių projektų baigiamasis sklaidos renginys, kurio metu mokiniai ir mokytojai dalinosi savo patirtimi.

VTPVM jau ne pirmus metus bendradarbiauja su Minsko prekybos koledžu. Renginio metu abiejų Lietuvos ir Baltarusijos mokyklų mokiniai pristatė šių metų projektą „Radvilos Lietuvoje ir Baltarusijoje“. Radvilos –tai istorija, kuri mus sieja. Mokiniai parengė pranešimus, keliavo Radvilų keliais, dainavo dainas, o to laikmečio nuotaiką padėjo sukurti senovinių šokių trupės „Festa Corteze“ atliekami barokiniai šokiai.

Leonardo da Vinci programos mobilumo projekto "Turizmo darbuotojų kvalifikacija formuoja šalies įvaizdį" Nr. LLP-LdV-IVT-2012-LT-0781 dalyviai pristatė savo stažuotes Italijoje ir Prancūzijoje. Mokiniai gamino stažuočių metu išmoktus tradicinius priimančių partnerių patiekalus- itališkus Ravioli įdarytus baklažanais ir varške, Gnocchi (bulviniai virtinukai su grietinėlės padažu), prancūzišką Provanso vištieną ir Paryžietišką šokolado desertą su Espelette pipirais, kuriuos renginio svečiai degustavo. Svečiams buvo pristatyta parengta metodinė medžiaga „Tradiciniai Prancūzijos ir Italijos patiekalai ir aptarnavimo kultūra“.

Šiais mokslo metais buvome ir partneriais Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro projekte „Virėjų ir padavėjų, barmenų profesijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimas Europos šalyse“ Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0791. Po dvi VTPVM mokytojas stažavosi Italijoje ir Ispanijoje. Stažuočių metu projekto dalyvės  susipažino su Itališkos ir Ispaniškos virtuvės ypatumais, įgijo praktinių žinių gaminant Viduržemio jūros patiekalus, susipažino aptarnavimo standartais. Remdamosi įgyta patirtimi mokytojos organizavo Italijos virtuvės ir Ispanijos virtuvės patiekalų savaites.

Šiais mokslo metais mokykla dalyvavo AEHT 25-ojoje kasmetinėje konferencijoje Ohrid ir Skopje, Makedonijoje, kurioje mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo virėjo ir viešbučio administratoriaus konkursuose. Dalindamiesi konkurso įspūdžiais mokiniai pabrėžė dalyvavimo tarptautiniame konkurse svarbą jų profesiniam tobulėjimui. Abu konkurso dalyviai V. Gečiūnaitė ir E. Grybauskas anksčiau irgi stažavosi užsienyje kaip Leonardo da Vinci projekto dalyviai. Visus svečius sužavėjo V. Gečiūnaitės išsakyta mintis, kad studijuodama aukštojoje mokykloje ir dirbdama ji negavo tiek žinių ir patirties, kiek mokydamasi profesinėje mokykloje.

Renginio metu svečiai turėjo galimybę pabuvoti Ispanijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Makedonijoje ir Baltarusijoje. Buvo degustuojami mokinių pagaminti valgiai, skambėjo tų šalių muzika, buvo demonstruojamos nuotraukos ir video medžiaga. Projektų dalyviams buvo įteikti Europass mobilumo dokumentai.

Renginyje dalyvavo projekto dalyviai, mokyklos administracija ir mokytojai, tėvų komiteto , socialinių partnerių atstovai siunčiančių mokyklų partnerių Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro, Utenos regioninio profesinio mokymo centro , Lietuvių namų, „Ryto“ vidurinės mokyklos atstovai, Minsko Prekybos koledžo mokiniai ir mokytojai, ŠMM profesinio mokymo ir orientavimo skyriaus vyr. specialistė Rūta Žukauskaitė, Minsko Prekybos koledžo direktorius Vladimir Gaponenko, Lietuvos profesinių mokyklų direktorių asociacijos vadovė Elena Pelakauskienė, Švietimo ir mainų paramos fondo projektų koordinatorės Audronė Bagdonienė ir Donata Pečiukėnienė, UAB „Čili pica“ personalo paieškos ir projektų vadybininkė Daiva Venskutė, UAB „Nesse Baltija Vilnius“ direktoriaus pavaduotojas Vladas Judickis, UAB „Radžviga“ direktorė Elena Radžiūnienė, senovinių šokių trupė „Festa Corteze“.