2014m. tarptautinių projektų ir AEHT sklaidos renginys


 

2014 m. gegužės 29 d. Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje vyko tarptautinių projektų baigiamasis sklaidos renginys, kurio metu mokiniai ir mokytojai dalinosi savo patirtimi.

Leonardo da Vinci programos mobilumo projekto "“Restoranų darbuotojų praktinių įgūdžių ir įvairių darbo kompetencijų tobulinimas užsienio šalyse“ Nr. LLP-LdV-IVT-2013-LT-0855, dalyviai pristatė savo stažuotes Italijoje, Danijoje ir Prancūzijoje. Mokiniai gamino stažuočių metu išmoktus tradicinius priimančių partnerių patiekalus,  kuriuos renginio svečiai galėjo ne tik degustuoti, bet ir gauti receptus ir sužinoti jų gaminimo subtilybes. Svečiams buvo pristatyta parengta metodinė medžiaga „Tradiciniai Italijos, Danijos ir Prancūzijos patiekalai“. Dalyviai džiaugėsi suteikta galimybę dalyvauti projekte ir skatino kitus mokinius nepraleisti progos dalyvauti tarptautiniuose projektuose ir pabrėžė užsienio kalbos mokymosi svarbą.

Šiais mokslo metais stažavosi ne tik mokiniai, bet ir mokytojai pagal Leonardo da Vinci programos mobilumo projektą „Praktinio mokymo metodikos ES šalių viešbučių ir turizmo mokyklose“ Nr.LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0914. Renginio metu mokytojai dalinosi įgyta stažuočių Maltoje, Italijoje ir Danijoje patirtimi ir pristatė parengtą metodinę medžiagą.

Mokykla dalyvavo AEHT 26-ojoje kasmetinėje konferencijoje Italijoje, kurioje mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo virėjo ir konditerio konkursuose. Dalyviai džiaugėsi laimėję sidabro medalius, džiaugėsi, kad buvo pastebėti ir turėjo galimybę išvykti į stažuotę Prancūzijoje pagal Leonardo da Vinci mobilumo projektą. Vytautas Kazlauskas įsitikino, kad mūsų mokiniai tikrai nėra blogesni už kitus Europos mokinius ir skatino labiau pasitikėti savimi.

Renginio metu svečiai turėjo galimybę pabuvoti Maltoje, Prancūzijoje, Italijoje ir Danijoje. Buvo degustuojami mokinių pagaminti valgiai, skambėjo tų šalių muzika, buvo demonstruojamos nuotraukos ir video medžiaga. Projektų dalyviams buvo įteikti Europass mobilumo dokumentai. Renginyje dalyvavo projekto dalyviai, mokyklos administracija ir mokytojai, tėvų komiteto atstovai, socialinių partnerių atstovai, siunčiančių mokyklų partnerių Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro, Utenos regioninio profesinio mokymo centro, Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, Alantos technologijų ir verslo mokyklos,  Lietuvių namų, „Ryto“ progimnazijos, Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai,  Švietimo ministerijos,  Švietimo ir mainų paramos fondo, Pramonės ir amatų rūmų atstovai.