2015m. tarptautinių veiklų ir AEHT sklaidos renginys


   

2015 m. gegužės 26 d. Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje vyko mokslo metų tarptautinių veiklų baigiamasis sklaidos renginys, kurio metu tarptautinių projektų, konkursų dalyviai dalinosi savo patirtimi ir įspūdžiais. Renginyje dalyvavo mokyklos bendruomenė ir svečiai iš Švietimo mainų paramos fondo, Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Nacionalinės turizmo asociacijos, siunčiančių mokyklų partnerių - Kauno maisto pramonės ir prekybos mokymo centro, Alantos technologijų ir verslo mokyklos socialiniai partneriai, tarptautinių projektų priimantys partneriai iš Danijos koledžo, Nordplus Junior projekto dalyviai iš Švedijos, Norvegijos ir Suomijos, Žygimanto Augusto pagrindinės mokyklos, Ryto progimnazijos, Žvėryno gimnazijos mokiniai ir mokytojai.

Renginio metu buvo pristatyti tarptautiniai projektai, kurių šiais mokslo metais buvo net 4. Dalyviai  džiaugėsi galimybe stažuotis užsienyje ir įgyti tarptautinės darbo patirties.

Erasmus+ mokinių mobilumo projektai: „Efektyvaus įmonės darbo organizavimo patirtis užsienio šalyse“ Nr. 2014-1-LT01-KA102-000300 ir „Restoranų ir viešbučių darbuotojų praktinių gebėjimų ir darbo tarptautinėje komandoje įgūdžių tobulinimas“ Nr. 2014-1-LT01-KA102-000302“. Šio projekto dalyviai gamino patieklus, kuriuos išmoko stažuočių metu priimančių partnerių šalyse – Italijoje, Jungtinėje Karalystėje, Danijoje ir Prancūzijoje. Renginio svečiai galėjo ne tik degustuoti, bet ir gauti receptus ir sužinoti jų gaminimo subtilybes. Buvo pristatyta stažuotė Norvegijoje Erasmus+ (KA2) tarpmokyklinių strateginių partnerysčių projekto  „Darnus vystymasis - mūsų gyvenimo būdas“ Nr. 2014-1-LT01-KA201-000634.

Renginyje dalyvavo Nordplus Junior projekto „Ar globalizacijos įtaka sustiprins ar susilpnins mūsų vietinę kultūrą? Nr. NPJR-2014/10267 partneriai iš Norvegijos, Suomijos ir Švedijos.

Savo laimėjimus pristatė tarptautinės AEHT 27-osios konferencijos dalyviai. Profesinio meistriškumo konkurse Serbijoje dalyvavo 3 mūsų mokyklos virėjo ir 1 konditerio specialybės mokiniai. Šiais mokslo metais mokiniai laimėjo net 3 sidabro medalius.

Tarptautinę veiklą pristatė mokyklos verslo praktinio mokymo firma Vigora, kuri šiais metais atstovavo Lietuvą Vokietijoje tarptautinėje 50-ojoje mokomųjų firmų mugėje.

Renginyje dalyvavo ir buvęs mūsų mokyklos mokinys – Justinas Misius, kuris 2012 m. pripažintas geriausiu Lietuvos virėju. Justinas džiaugėsi, kad mokydamasis galėjo dalyvauti Leonardo da Vinci mobilumo projekte, Strasbūre, bei  tarptautinėje AEHT konferencijoje, Hagoje. Jis pabrėžė, kad dalyvavimas tarptautiniuose projektuose ne tik didina profesines kompetencijas, bet ir padeda labiau pasitikėti savimi ir siekti profesinių aukštumų.