Aplankyk mūsų facebook'e
Iš tiesų svarbu tik tai, ką darome, o ne tai, ką sugebėtume padaryti
L.L.Spearsas

Vizitas Švedijoje

logo


2016 m. gegužės 23-27 d. mūsų mokyklos mokytojų (Aida Baliukevičienė, Jolita BIielinytė, Ingrida Maciejauskienė) bei mokinių ( Kim Michailec, Karolis Jasiūnas, Deimantė Šapolaitė, Emilija Voišnis, Antanas Sakovskis, Pijus Laurinavičius) komanda viešėjo Stokholmo „Didaktus“ mokykloje pagal NordPlus projektą „Ar globalizacijos įtaka sustiprins ar susilpnins mūsų vietinę kultūrą?“

Išvykos metu susipažinome su Švedijos švietimo sistemos ypatumais, kultūra, tradicijomis. Daug laiko skyrėme bendravimui tarp projekto dalyvių iš Suomijos, Norvegijos bei Švedijos.

Visus projekto dalyvius pasveikino bei supažindino su mokyklos veikla „Didaktus“  mokyklos direktorė Annika Hanberger. Vyko šalių komandų prisistatymai, „apšildantys“, skatinantys artimiau susipažinti žaidimai.

Kartu su mokinais dalyvavome „gyvosios istorijos“ paskaitoje, kuri vyko „Forum for levande historia“ muziejuje. Ši pamoka visiems paliko neišdildomą įspūdį. Lektorė kalbėjo apie demokratinių vertybių svarbą šiuolaikinėje visuomenėje. Visi projekto dalyviai buvo įtraukti į aktyvią bendruomeninę veiklą.

Įvairių šalių komandos parengė namų darbus apie savo šalies istoriją, žymias vietas, kultūrinius ypatumus.

Mokytojai turėjo galimybę pavakarieniauti švedų istorijos mokytojo Peterio namuose. Tai buvo puiki galimybė arčiau susipažinti, padiskutuoti aktualiomis temomis. Vakarienės metu ne tik skanavome gardžius švediškus patiekalus, bet ir dainavome savo šalių liaudies dainas. Tuo metu, projekte dalyvavę mokiniai įdomiai ir prasmingai bendravo piknike.

Džiaugiamės galėję aplankyti įžymiausias ir gražiausias Stokholmo vietas: Gamla Stan – didžiausią ir geriausiai išsilaikiusį viduramžių miesto centrą Europoje, Karališkųjų rūmų muziejų, Karo muziejų, didžiąją aikštę – Stortorget, Katedrą, Karališkuosius sodus, Parlamentą Riksdagshuset.

Nepraleidome progos, nors ir iš toli, pamatyti Stokholmo Globe Areną, kur vyko 2016 m. Eurovizijos konkursas.

Grožėjomės nuostabiais Stokholmo vaizdais ne tik plaukdami laivu bet ir iš panoraminių apžvalgos aikštelių.

Gaila, kad taip greitai prabėgo laikas, dar gyvename maloniais prisiminimais, tikėdamiesi, kad užgimusi bendrystė tarp bendraminčių nenutrūks.