Tapk fanu facebook'e
Tu matai daiktus ir sakai - "Kodėl?" O aš matau daiktus kurių niekad nebuvo ir sakau - "Kodėl ne?
Bernardas Šo

Pirmasis partnerių susitikimas Portugalijoje


Pirmasis partnerių susitikimas

2015 lapkričio 25 – 26 dienomis, Portugalijoje Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos  projektų vadovė Ramunė Vadeikytė, profesijos mokytojos Vida Bingelytė bei Palmyra Norvaišienė dalyvavo  Erasmus+ KA2 Profesinio mokymo strateginių partnerysčių projekto inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais Portugalijoje „EURspace: European IVT Recognition Gateway“ Nr. 2015-1-PT01-KA202-013119 susitikime.

 

Susitikimo metu dalyviai pristatė:

  • savo organizacijos veiklos pobūdį;
  • veiklos sritis;
  • socialines grupes, su kuriomis dirbama;
  • profesinio mokymo programų prioritetus;
  • profesinio mokymo lygius.

 

Projekto koordinatorė Célia Nunes pristatė 6 projekto logotipų pasiūlymus, kurie buvo publikuojami ant sienos ir visi susitikimo dalyviai individualiai balsavo. Pasirinktas logotipas gavo 8 balsus iš 16 dalyvių.

 

Pirminio profesinio mokymo pristatymas atstovaujamoje šalyje

Projekto dalyviai pristatė savo šalies ir atstovaujamos organizacijos pirminio profesinio mokymo prioritetus, kuriuose projekto partneriai rado nemažai bendrų pirminio profesinio mokymo sąlyčio taškų, bei nemažų skirtumų, todėl padarė išvadą, kad projekto kontekste bus daugybė galimybių suderinti pirminio profesinio mokymo pripažinimą, įteisinimą, kreditų priskyrimą ir sertifikavimą, siekti teorinių ir praktinių metodų taikomų partnerių šalyse plėtros Europos mastu.

 

Diskusijos dėl galimų projekto įgyvendinimo metodologinių požiūrių

Partneriai aptarė kiekvienoje šalyje partnerėje bandomojo projekto ir projekto veiklos įgyvendinimo sąlygas. Pagrindinis aspektas, trukdantis vieningam darbui yra tas, kad skiriasi studijų programos struktūra ir tai, kad šalys nėra pasiekusios to paties išsivystymo lygio nacionaliniame kvalifikacijų kataloge.

Projekto dalyviai išreiškė savo įžvalgas apie projekto įgyvendinimo galimybes, kuriose atsispindėjo entuziazmas užtikrinti pirminio profesinio mokymo pripažinimą, įteisinimą, kreditų priskyrimą ir sertifikavimą, siekti teorinių ir praktinių metodų taikomų partnerių šalyse plėtros Europos mastu.

Partneriai vieningai mano, kad projektas yra naudingas ir atneš naudą visoms šalims skirtinguose lygmenyse.

Projekto informacijos sklaida ir sklaidos planas

Aptartas projekto sklaidos planas ir numatyti ateinančių konferencijų laikas ir vieta (šalis).

Aptarimo metu buvo priimtas optimalus susitikimų planas.