Tapk fanu facebook'e
Sėkmė dažniausiai aplanko tuos, kurie meta iššūkį ir veikia. O nedrąsiems, nuolatos bijantiems pasekmių, ji retai teatsisuka.
J.Nehru

2-asis Comenius projekto „Mano tradicijos mūsų Europoje“ susitikimas


Nuotraukos

Vasario 28- kovo 7

Kovo 1 d, antradienis

Svečiams iš Lenkijos ir Belgijos antradienio rytą atvykus į mokyklą,  prasidėjo oficialus vizito atidarymas. Norvegų dar nebuvo, dėl skrydžių tvarkaraščio, jų laukėme tik popiet. Gaila, kad jie nedalyvavo nuo pat pradžių, bet aišku geriau jau prisijungti vėliau, nei niekada. Mokyklos direktorė Birutė Stasiūnienė pasveikino svečius, palinkėjo gerų įspūdžių Lietuvoje, ne tokio šalto oro koks buvo pirmojo vizito metu lapkričio mėnesį ir aišku produktyvaus projektinio darbo. Projekto koordinatorė Ramunė Vadeikytė apžvelgė pirmąjį susitikimą, nes šį kartą dauguma dalyvių buvo nauji, aptarė šio susitikimo programą. Paskui žodis buvo perduotas belgams, kito susitikimo šeimininkams. Jie trumpai pristatė vizito Kortrijk mieste gegužės 2-6 d programą.

Po oficialaus vizito atidarymo, profesijos mokytoja ekspertė, VPMF vadovė V. Griškevičienė vedė pamoką „Lietuvių tautiniai rūbai“. Mokiniai ir mokytojai buvo suskirstyti į mišrias grupes, susidedančias iš Lietuvos, Lenkijos ir Belgijos atstovų. Pirmoji užduotis buvo skirta susipažinimui. Kiekvienas dalyvis turėjo nupiešti kaip jis šiuo metu jaučiasi, paskui perduoti piešinį kaimynui ir pripiešti prie kito piešinio naujų detalių. Kai piešiniai buvo baigti, kiekvienas dalyvis turėjo prisistatyti ir pakomentuoti savo piešinį. Padarėme išvadą, kad mūsų nuotaiką labiausiai veikia aplinkiniai žmonės, tądien visų nuotaika buvo puiki.

Vėliau buvo pristatyti lietuvių nacionaliniai drabužiai. Pamokos dalyviai turėjo stengtis įsiminti pagrindinius aukštaičių, žemaičių, dzūkų ir suvalkiečių rūbų ypatumus, nes vėliau kiekviena komanda gavo užduotį nupiešti ir pristatyti vieno iš regionų vyro ir moters drabužius. Iš pradžių užduotis atrodė sunkiai įveikiama, bet pavyko visai neblogai.

Po pietų visi svečiai susirinko dailės kabinete. Dailės mokytoja Rita Aleksandravičiūtė mielai sutiko pamokyti karpinių iš popieriaus meno. Jau praeito vizito metu svečiai labai žavėjosi karpinių paveikslais mokyklos koridoriuje ir klausinėjo, kaip galima būtų to išmokti, todėl kiek buvo džiaugsmo, kai jie patys išsikarpė įvairius ornamentus, iš kurių buvo suklijuotas vienas didelis paveikslas, papuošęs mokyklos koridorių Kaziuko mugės metu.

Kovo 2d, trečiadienis

Pagaliau prie projekto komandos prisijungė ir norvegai. Ryte susirinkę mokykloje mokiniai ir mokytojai susiskirstė komandomis ir pasidalino užduotis- kas fotografuos, filmuos, ims interviu, rašys tekstus įvairiomis temomis: pasiruošimas Kaziuko mugei, skanėstų ruošimas mokyklos laboratorijose, kultūrinė programa ir k.t. Paskui dauguma išėjo į konditerijos laboratoriją dekoruoti meduolių, pyragų ir riestainių. Belgai pastebėjo, kad dekoravimo cukraus masė pagaminta Belgijoje, bet tik Lietuvoje jie išmoko pasidaryti įvairių dekoratyvinių figūrėlių, kurias ir grįžę namo būtinai pritaikys.

Po pietų leidomės į kelionę autobusu į Trakus. Aplankėme Trakų pilį, paragavome kibinų. Paskui vykome į verbų muziejų Čekoniškėse. Buvo įdomu išgirsti Vilniaus verbų istoriją ir patiems pasimokyti rišti verbas. Lenkai irgi turi panašias verbas, bet tik Lietuvoje jie turėjo galimybę patys pasidaryti.

 

 

Kovo 3d, ketvirtadienis

Nuo pat ankstyvo ryto visi ruošėsi Kaziuko mugei mokykloje. Pirmojo aukšto foje buvo pilna žmonių. Mūsų mokyklos konditerės su mokiniais prikepė meduolių, riestainių, tortų, kurie buvo tokie gražūs ir gardūs, kad netrukus visus išpirko. Savo suvenyrus pardavinėjo mokinių mokomosios bendrovės „Favoritas“ ir „Kaloritas“. Medžio drožinius, piešinius, servetėles, popierines gulbes pardavinėjo mūsų mokyklos mokiniai. Svečiai iš Lenkijos siūlė pačių keptą obuolių pyragą, kuris kaip mat buvo išgraibstytas, velykines dekoracijas. Norvegai vaišino savo tradiciniu sūriu, belgai –savo tradiciniais blynais su cukrumi ir cinamonu. Turėjome ir daugiau svečių – VPU technologijų edukologijos katedros, Neįgaliųjų Centro „Mes esame“ , „Ryto“ vidurinės mokyklos atstovai prekiavo savo dirbiniais.

Kokia gi Kaziuko mugė be Kaziuko ir Kazytės, be šokių ir dainų. Mūsų mokyklos mokytojų ir mokinių etnografinis ansamblis traukė smagias dainas, „Lietuvių Namų“ vidurinės mokyklos šokėjai trypė energingus šokius. Visi buvo pasipuošę tautiniais rūbais. Tikrai pavyko perteikti Kaziuko mugės nuotaiką. Mūsų mokyklos mokiniai sakė, kad norėtų tokių švenčių kuo daugiau, o užsienio svečiai liko sužavėti ir norėtų savo mokyklose surengti panašias muges.

Mūsų mokinių atsiliepimai: „Dalyvavimas šiame projekte mums suteikė daug galimybių ne tik pažinti kitų šalių žmones, susirasti naujų draugų, išmokome rišti verbas, sužinojhome kuo esame skirtingi ir kuo panašūs.“

Kovo 4d, penktadienis

Projekto darbo grupė toliau dirbo prie projekto tinklalapio. Prieš pietus buvo įteikti sertifikatai ir visi išvažiavo į senamiestį, nes ten jau prasidėjo tikras Kaziuko mugės šurmulys. Vakare visi žiūrėjome baletą „Graikas Zorba“, kuris labai tiko prie pakilios pavasarinės nuotaikos.  Prieš akis dar buvo 2 dienos mugės mieste. Projekto dalyviai stengėsi įamžinti mugės įspūdžius ir nuotaikas, sukurti reportažai bus patalpinti projekto internetiniame tinklalapyje.