Surask mus Facebook'e
Sėkmė dažniausiai aplanko tuos, kurie meta iššūkį ir veikia. O nedrąsiems, nuolatos bijantiems pasekmių, ji retai teatsisuka.
J.Nehru

5-asis projekto „Mano tradicijos mūsų Europoje“ susitikimas Lenkijoje


5-asis projekto „Mano tradicijos mūsų Europoje“ susitikimas įvyko Lenkijoje gruodžio 5-11 dienomis. Jame dalyvavo partneriai iš Lietuvos, Norvegijos, Lenkijos ir Belgijos. Kaip ir prieš tai vykusių susitikimų, šio susitikimo tikslas – susipažinti su Lenkijos tradicijomis, papročiais ir šventėmis, tradicine virtuve. Vizito Lenkijoje metu buvo padaryta daug nuotraukų, vaizdo įrašų, buvo aptartos ir įvykdytos iškeltos užduotis.

 

Gruodžio 6 diena

                      Įvyko projekto dalyvių susitikimas Tadeušo Kostiuškos mokykloje bei sudalyvavome gastronomijos dienos atidaryme. Kiekvienai delegacijai buvo suteikta galimybė pristatyti Šv. Kalėdų tradicijas gimtoje šalyje, buvo giedamos kalėdinės giesmės bei paruoštas kalėdinis plakatas.

 

Gruodžio 7 diena

                      Anksti ryte išvykome į UNESCO kultūros paveldo sąrašą įtrauktą Krokuvą. Apžvalginės ekskursijos po Krokuvos požemius buvome supažindinti su miesto įkūrimo ir gyvenimo istorija. Tą pačią dieną aplankėme ir Bochnija – seniausią druskos kasyklą pasaulyje, veikusią nuo XIII amžiaus.

 

Gruodžio 8 diena

                      Buvo sudarytos tris mišrios atstovų iš šalių-dalyvių grupės, kiekviena grupė dalyvavo tradicinio lenkiško patiekalo pierogi ruošime, kalėdinių dekoracijų gamyboje, servetėlių lankstyme bei daržovių ir vaisių pjaustyme. Vakare nuvyko į Debicos miestą ir kelias valandas smagiai leidome laiką čiuožykloje.

 

Gruodžio 9 diena

                      Aplankėme Lancuto pilį - vieną gražiausių Lenkijoje aristokratų rezidencijų, žinomą dėl savo puikių interjerų. Taip pat aplankėme ir tradicinę keramikos dirbinių ekspoziciją Medynia Glogowska. Vakare oficialaus vizito Lenkijoje uždarymo metu kiekvienam projekto dalyviui buvo įteiktas dalyvavimo sertifikatas, vėliau buvo organizuotos vaišės su tradiciniais lenkiškais užkandžiais bei šokiai.

 

Gruodžio 10 diena

                      Nuvykę į Nową Debą pamatėme įspūdingą rankų darbo kalėdinių dekoracijų kolekciją, stebėjome kaip gaminamos kalėdinės dekoracijos bei patys puošėme kalėdinius eglės žaislus.