Aplankyk mūsų facebook'e
Sėkmė dažniausiai aplanko tuos, kurie meta iššūkį ir veikia. O nedrąsiems, nuolatos bijantiems pasekmių, ji retai teatsisuka.
J.Nehru

Partnerių susitikimas


2010m lapkričio 28 - gruodžio 3 d. Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykloje vyko Comenius daugiašalės mokyklų partnerystės projekto „Mano tradicijos partnerių šalyse“ Nr. LLP-COM-DP-2010-LT-00292 partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo 22 svečiai iš Norvegijos, Lenkijos ir Belgijos.

Projekto koordinatorė: Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla.

Partnerės:

  • Fusos profesinė mokykla, Norvegija;
  • Tadeušo Kosciuškos profesinė mokykla, Lenkija;
  • Kortrijk profesinė mokykla, Belgija.

 

Vizito programa.

Lapkričio 28, sekmadienis

Pirmąją vizito dieną, išvykome į visos dienos kelionę po Lietuvą. Pirmasis kelionės tikslas buvo žvejo muziejus Mindūnuose Molėtų rajone. Vietos žvejys įdomiai papasakojo apie senovines žvejybos tradicijas, parodė senovinius žvejybos įrankius. Labiausiai visus nustebino, kad poledinės žūklės metu tinklu žvejai ištraukdavo keletą tonų žuvies. Keletas mokinių iš Norvegijos mokosi žuvivaisos specialybės, o ir šiaip dauguma jų prisiekę žvejai, todėl buvo įdomu palyginti žvejybos tradicijas.

Toliau leidomės į kelionę Ignalinos kryptimi ir nuvykome į Strigailiškį, kur pamatėme didžiausią Lietuvoje iškeptą šakotį, matėme kaip kepamas šakotis ir patys galėjome išbandyti savo sugebėjimus. Savo iškeptą šakotį parsivežėme į mokyklą ir kitą dieną visi ragavome.

Išsikepę šakotį toliau tęsėme kelionę  į Anykščius, į Arklio muziejų. Senovinėje sodyboje mus pasitiko šeimininkė. Lauke spaudė šaltukas, o troboje buvo šilta, krosnyje spragsėjo ugnis. Kambaryje mūsų susirinko beveik 50 žmonių, o anuomet tokioje pirkioje žiemos metu gyvendavo iki 16 žmonių. Šeimininkė jau buvo prieš 2 dienas mediniame kubile užminkiusi tešlą. Ji papasakojo kaip senovėje gyvendavo šeimyna, kaip praeidavo jų įprasta diena, ką jie valgė. Paskui parodė kaip buvo kepama duona. Ant pirmojo kepalo išspausdavo kryžių ir kai formuodavo duoną, gryčioje nevalia buvo triukšmauti, o geriausias prieskonis būdavo meilė ir daina. Šeimininkė paprašė ir mūsų padainuoti, pradėjome  mes šeimininkai, paskui norvegai. Kaip vėliau pasakė svečiai iš Belgijos, jie stebėjosi kaip mes visi mokame dainuoti ir kaip mes didžiuojamės savo dainomis ir savo tradicijomis. Tai mums atrodo natūralu, net apie tai nesusimąstome, o kitiems iš šalies sukėlė nuostabą. Kai šeimininkė pašovė į krosnį pirmąjį kepalą, atėjo ir mūsų eilė, kiekvienas padarėme po savo kepalėlį. Tai buvo tikrai nepakartojama. Vėliau visi susėdome prie tradiciniais lietuviškais valgiais nukrauto stalo. Kelionė baigėsi vėlai vakare.

Nuotraukos

Lapkričio 29 d, pirmadienis

Susitikimas mokykloje prasidėjo sveikinimo žodžiais ir delegacijų prisistatymais. Kiekvienos šalies partnerės mokiniai ir mokytojai pristatė savo šalį, regioną, mokyklą, save. Sukurtuose filmukuose atsispindėjo šalies tradicijos, papročiai, tradicinės šventės, pomėgiai, tradiciniai valgiai. Po pietų mūsų mokyklos lietuvių kalbos mokytojos Nijolė Bradauskienė ir Jolita Vaicekavičiūtė su mokiniais pravedė lietuvių kalbos pamoką- papasakojo lietuvių klabos istoriją, padeklamavo lietuviškos poezijos ir padainavo keletą dainų, vėliau išmokė svečius pagrindinių lietuviškų žodžių.

Pamokos pabaigoje svečiai kartu traukė lietuvišką dainą.

Vėliau projekto darbo grupė planavo tolimesnę projekto veiklą, planavo kitus susitikimus ir aptarė Kaziuko mugės organizavimą kito susitikimo metu kovo mėnesį.

Nuotraukos

Lapkričio 30 d, antradienis

Mūsų tikslas rengiant Kaziuko mugę- pritraukti kuo daugiau partnerių, kad supažindintumėm kitų šalių žmones su lietuviškomis tradicijomis, amatais, taip pat, kad mūsų mokiniai turėtų galimybę pasimokyti verslumo. Todėl iš anksto suplanavome, kad antradienį, lapkričio 30 d. nuvesime svečius į Pedagoginio universiteto technologijų fakultetą ir Neįgaliųjų centrą „Mes“. Svečiai liko sužavėti, palygino savo šalies ir Lietuvos tautodailės dirbinius, rankdarbius. Jie pamatė tikras senovines audimo stakles ir netgi patys pabandė austi. Iš pradžių kiek stebėjęsi, kad mes norime juos nuvežti į neįgaliųjų centrą „Mes“, maloniai nustebo pamatę, kokias grožybes daro tie žmonės ir noriai įsigijo įvairių suvenyrų.

Nuotraukos

Trečiadienį, gruodžio 1 d, nuo pat ryto visi projekto dalyviai susirinko mokykloje ir dalyvavo dviejose pamokose. Pirmoji buvo integruota anglų kalbos- kulinarijos pamoka. Pamoką vedė anglų kalbos mokytojos- Živilė Varanavičienė, Margarita Serafinovič, Rūta Biržienė, kulinarijos mokytoja- Vida Bingelytė. Mokiniai demonstravo pačių paruoštą vaizdinę medžiagą apie Lietuvą, Vilnių, lietuviškos virtuvės tradicijas, šventes, svečiai atsakinėjo į viktorinos klausimus. Paskui vyko ekonomikos pamoka „Tradicijos ir ekonomikos augimas“, kurią vedė mokytoja Reda Brokartienė. Projekto dalyviai ir VTPVM 229 grupės mokiniai gavo užduotį sukurti verslo idėją, susijusią su šalies tradicijomis.

Po pietų, nors ir lauke spaudė šaltukas, projekto dalyviai, lydimi geografijos mokytojos Alionos Takarčik ir viešbučio darbuotojo specialybės mokinės Vaivos Gečiūnaitės  apžiūrėjo Vilniaus senamiestį, aplankė žymiausias bažnyčias, rotušę, prezidentūrą, filharmoniją.

Nuotraukos

Laikas praėjo labai greitai ir štai jau paskutinė diena mokykloje. Visi mokiniai besimokantys kulinarijos susirinko laboratorijoje, kur mokytoja Zita Sprindienė mokė kepti tradicinį lietuvišką meduolį, o virtuvės šefas- kulinarijos mokytojas Ottar Bang iš Norvegijos darė tradicinį norvegišką desertą. Tuo metu verslo ir žuvivaisos specialybių atstovai darė stendus. Po pietų visi projekto dalyviai gavo sertifikatus ir išsiruošė į Nacionalinį muziejų, o vakare dar laukė baletas „Gulbių ežeras“.

Nuotraukos

Projekto darbo grupė savo susitikimų metu nutarė:

  • Kitas susitikimas numatomas vėl Vilniuje, kurio tikslas- supažindinti užsienio šalių partnerius su Kaziuko mugės tradicijomis Lietuvoje ir patiems surengti mugę mokykloje.
  • 2011 m gegužės pirmą savaitę numatomas vizitas į Belgiją, 2011 rugsėjo pabaigoje į Norvegiją ir 2011 gruodį- Lenkijoje.
  • Per 2010 gruodžio ir 2011 sausio mėn. informacinių technologijų mokytojas Marijus Vaisėta parengs projekto tinklalapį, kuriame mokiniai ir mokytoja galės keistis informacija apie savo šalies tradicijas, šventes, papročius.
  • Per šiuos mokslo metus bus parengta elektroninė receptų knyga su tradiciniais įvairių švenčių patiekalais.

 

Kviečiame visus norinčius aktyviai dalyvauti.

Projekto koordinatorė- Ramunė Vadeikytė