Aplankyk mūsų facebook'e
Niekada nedera išplėtoti temos taip, kad nieko neliktų skaitytojui. Svarbu skaitytoją priversti ne skaityti, o mąstyti.
Š.Monteskjė

Stažuotė Danijoje

logo


2016m. Vasario 28 d.- kovo12 dienomis 4 mokytojos iš lietuvos: Nida šekštelienė (VTPVM),Lina Sorakienė (Alytaus PRC), Aušra Vilimienė ir Rimantė Pikšrienė (Kauno MPPMC) vyko į 2 savaičių stažuotę Danijoje pagal ERASMUS+PROGRAMOS MOBILUMO PROJEKTONr.2015-1-LT01-KA102-013259,,Profesijos mokytojų kompetencijų tobulinimas ES šalyse, siekiant gerinti mokymo kokybę‘‘

Danijoje, Roskildės miestelyje, mokytojas priėmė Profesinio mokymo institucija Zealans Business College, kuri parengė 2 savaičių programą ir su ja supažindino mokytojus.

Stažuotės pradžioje mokytojos buvo supažindintos su minėta mokymo įstaiga, jos mokymo baze, studijų programomis, turimu mokymo inventoriumi. Buvo galima stebėti praktinį mokymą, vyko pokalbiai apie  mokymą Danijoje ir Lietuvoje.

Mokytojos turėjo galimybę dirbti mokymo įstaigos laborotorijoje. Buvo kepami tradicinis daniškas  marcipano masės žiedų pyragas,, Kransekagen“,  mielinės tešlos pyragas pyragas,, pynė“ . Teko serviruoti stalus.

Laisvu laiku mokytojos susipažino su Danijos kultūra, papročiais, tradiciniais patiekalais. Aplankė Danijos sostinę Kopenhagą, Elsinorės miestelį, šiaurės europos akvariumą,, Den Bla Planet“ susipažino su Roskildės miestelio arcitektūra.

Ši stažuotė paliko neišdildomą įspūdį ir suteikė galimybę susipažinti su lankytos šalies mokymo įstaigos praktiniu bei teorinių žinių pateikimu bei įgyti patirties ir žinių, kurias mokytojos galės panaudoti savo darbuose ir pasidalinti su mokiniais bei kolegomis, organizuojant teorinįir praktinį mokymą. Tai puiki galimybė ne tik tobulėti profesinėje srityje, bet tobulinti anglų k. žinias, nes Lietuvoje retai kur tenka bendrauti šia kalba.