Aplankyk mūsų facebook'e
Išsilavinimas yra tai, kas lieka, kai tu viską pamiršti.
B.F.Skineris

Stažuotė Danijoje, 2015


ERASMUS+ mobilumo projektas „Restoranų ir viešbučių darbuotojų praktinių gebėjimų ir darbo tarptautinėje komandoje įgūdžių tobulinimas“ Nr. 2014-1-LT01-KA102-000302.

2015 m. sausio 31 d. šeši mūsų mokyklos virėjo specialybės mokiniai išvyko į profesinę mokykla Uddannlsescentret i Roskilde-Slagteriskolen „Danish Meat Trade College“ (Danija). Stažuotė truko penkias savites.

Mokiniai ne tik gyveno ir mokėsi „Danish Meat Trade College“, bet ir pažindinosi su žavaus miestelio Roskilde, Danijos gamta ir kultūra.

„Danish Meat Trade College“ mokinius pasitiko itin šiltai, aprodė ir supažindino su mokyklos patalpomis, kur mokiniai mokinosi teorinių dalykų, gamybinėmis patalpomis, kur gamino gardžius patiekalus, bei poilsio zonomis.

Mokiniai mokinosi gaminti tradicinius Danijos patiekalus, susipažino su prieskonių, padažų ir garnyrų derinimo subtilybėmis. Patiekalų įvairovė driekėsi nuo gardžių jūros gėrybių iki tradicinių daniškų sumuštinių.

Laisvu laiku mokiniai lankė žymiausias Danijos vietas ir objektus. Jau pirmomis vizito dienomis, mokiniai pažindinosi su Roskilde miestelio lankomiausiomis vietomis, būtinai aplankydami žymiausią miestelio Vikingų laivų muziejų. Taip pat svečiavosi Kopenhagos zoologijos sode, nacionaliniame Danijos akvariume Den Bla Planet, , užsuko į Calsberg alaus daryklą bei pasisvečiavo kaimyninėje Švedijoje.

Mokyklos siūlomas pramogų ir poilsio asortimentas leido mokiniams atsikvėpti nuo mokslų sportuojant, žiūrint kiną, o išėjus į miestą ir bendraujant su vietiniais pajusti tikrąją Danijos dvasią.

 

Stažuotės dalyviai:

  • Karolis Zakrevski – 224 gr.
  • Pavel Višnevskij – 224 gr.
  • Jevgenij Vesilevskij – 224 gr.
  • Ernest Neverovič – 224 gr.
  • Povilas Vincentas Garuolis – 234 gr.
  • Deivydas Dimša – 613 gr.

Lydintis asmuo: Dovilė Musteikytė

 

Dalyvių įspūdžiai:

"Stažuotė Danijoje paliko labai daug nuostabių ir vertingų įspūdžių. Buvo labai įdomu apsilankyti Danijoje mokytis iš šių žmonių kultūros bei maisto gaminimo. Mokytojai, mokiniai ir kitas personalas buvo labai malonūs ir draugiški. Stažuotėje aš išmokau keletą Danijos tradicinių patiekalų, susipažinau su vietos kultūra ir gyvenimu. Šie įspūdžiai niekada nepasimirš ir esu labai dėkingas mokyklai bei projekto vadovams už nuostabią galimybę."

Povilas  Garuolis

 

„Tai buvo mano pirmoji kelionė į Danija su Erasmus+ programa.  Labai patiko mokykla, kurioje mokėmės, nes ji  buvo labai didelė ir moderni.  Mokantis Danijoje teko paragauti jų tradicinių patiekalų, kuriuos gaminome patys. Tai buvo įdomi bei naudinga patirtis. Studentai ir mokytojai buvo labai draugiški ir paslaugūs.  Apgyvendinimas ir maitinimas verti dešimt balų, nes studentams dėl nieko netekdavo rūpintis, viskas buvo apgalvota iš anksto. Būdamas Danijoje patobulinau savo anglų kalbos žinias bei profesinius sugebėjimus,  kurie labai padės mano karjeroje.“

Deivydas Dimša

 

 

 

„Stažuotė Danijoje man suteikė daug naujų žinių. Ne tik patobulinau savo anglų kalbos žinias, bet ir susipažinau su Daniška virtuve. Turėjau galimybę sužinoti daug tradiciškų Danijos ir ne tik Danijos patiekalų bei pažinti su jų kultūrą bei tradicijas. Taip pat turėjau galimybę dirbti bei bendrauti su mokiniais iš Latvijos, Estijos ir ne tik. Labai džiaugiuosi ir esu dėkingas už šią galimybę ir tikiuosi ateityje sulaukti dar daugiau galimybių dalyvauti Erasmus+ projektuose.“

Jevgenij Vasilevskij

 

 

„Sveiki mano vardas Ernest. Dalyvavau Erasmus+ programoje ir buvau išvykęs į Daniją.

Pirmas įspūdis buvo: koks ramus miestas, kokie draugiški žmonės ir įdomi kultūra.

Man labai patiko atlikinėti praktiką Danijoje, nes galėjau sužinoti daug įdomių receptų, istorinių faktų ir susipažinti su naujais žmonėmis.“

Ernest Neverovič

 

 

„Čia buvo mano pirmas toks ilgas išvažiavimas į užsienį ir tikrai labai patiko. Per visas 5 savaites daug ko išmokau. Turėjom daug buvo laisvo laiko, per kurį galėjom nueiti į kiną, kuris buvo mūsų mokykloje, žaisti biliardą, naudotis sporto klubu. Man labiausiai patiko pačios praktikos pamokos, nes visą laiką darėm tokius patiekalus, apie kuriuos net negalėjom pagalvoti. Skonis buvo įspūdingas. Roskilde - tai miestas, gal labiausiai studentų, bet jis labai gražus, tvarkingas, prižiūrėtas, gan nemažas. Labai nuorėčiau patekti į panašų projektą dar kartą, nes čia labai gera proga pasimokyti ir pakelti savo kaip virėjo lygį.“

Pavel Višnevskij