Surask mus Facebook'e
Išsilavinimas yra tai, kas lieka, kai tu viską pamiršti.
B.F.Skineris

Stažuotė Londone


Erasmus+  Leonardo da Vinci mobilumo projektas Restoranų ir viešbučių darbuotojų praktinių gebėjimų ir darbo tarptautinėje komandoje įgūdžių tobulinimas“ Nr. 2014-1-LT01-KA102-000302

2014 m. spalio 31 – lapkričio 29 d. aštuoni mūsų mokyklos virėjo specialybė mokiniai  keturias savaites stažavosi Anglijoje, Londone. Priimantis partneris Dockland Academy.  Dalyviai mėnesį dirbo ir tarptautinės profesinės patirties įgyjo Hazev tinklo restoranuose, kuriuose daugiausiai siūlomi turkiški ir kitų Viduržemio šalių patiekalai.  

Stažuotės metu dalyviai gamino, serviravo turkų, Viduržemio šalių regionui būdingus patiekalus,  dirbo tarptautinėje komandoje su virėjais iš įvairių šalių, tuo įsitinkindami, kad Londonas yra įvairių kultūrų „mišinys“.

Mokiniai turėjo kiekvieną diena Dockland Academy anglų kalbos pamokas. Laisvu metu praplėtė ir sociokultūrinį akiratį: aplankė Londono muziejus: Victoria muziejų, Londono muziejų, žymius parkus ir aišku Big Ben ir kitas žymias Londono vietas.

Stažuotės dalyviai

Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokykla:

  • Akvilė Gercaitė – 213 gr.    
  • Evard Šatkevič – 213 gr.
  • Edvardas Lego – 223 gr,
  • Dovilė Šmigelskaitė – 623 gr.
  • Karolina Breivo – 623 gr.
  • Arnas Lazauskas – 613 gr.
  • Alisa Bazeliuk – 622 gr.
  • Ričardas Liaskovskis – 632 gr.

 

Dalyvių įspūdžiai:

Ričardas Liaskovskis, 632 gr.

„Tokie projektai, kaip šis, suteikia žmogui labai svarbios patirties savo profesinėje veikloje. Šios programos metu aš susipažinau su turkiškos virtuvės subtilybėmis, taip pat sužinojau kelių virtuvės "triukų". Dar patiko, kad ne tik turėjau galimybę pagilinti savo kulinarines žinias, bet ir teko galimybė pagilinti savo anglų kalbos žinias. Esu labai sužavėtas tiek pačiu restoranu, tiek Londonu, tiek ir Docklands akademija. Dėkoju mokyklai ir šiam projektui už suteiktą galimybę patirti tai, ką prisiminsiu visą gyvenimą“.

 

Edvard Šatkevič 213 gr.

„Kelionė į Jungtinę Karalystę, o tuo labiau į Londoną paliko man nepamirštamų įspūdžių visam gyvenimui. Stebino beveik viskas, akinantis miesto grožis bei dydis, kultūra, vietos gyventojai. Mano dėmesio neapėjo ir restoranai kuriuose dirbom. Nors teko dirbti Turkų virtuvės restorane, tikrai nenusivyliau. Gerokai pasitobulinau savo profesijos, bei anglų kalbos įgūdžius, įpratau prie greito darbo tempo, susipažinau su viduržemio krašto patiekalais, ir tradicijomis. Paragavau daugybę ankščiau neragautu patiekalų ir gėrimų, taip pat išmokau tinkamai juos paruošti ir patiekti. Manau, kad ši stažuotė ne abejotinai prisidės prie mano kaip virėjo karjeros. Tikiuosi, kad ateityje teks dar kartą lankytis Londone, ypač ‚EV‘ restorane, kur nuostabus personalas, labai jauki aplinka, ir šviežias egzotiškas maistas“.

 

Dovilė Šmigelskaitė, 623 gr.

Stažuotė Anglijoje man suteikė daug naujų žinių. Netik patobulinau savo anglų kalbos žinias, bet ir susipažinau su turkiška virtuve. Turėjau galimybę sužinoti daug tradiciškų Turkijos patiekalų bei pažinti su jų kultūra bei tradicijas. Taip pat turėjau galimybę dirbti bei bendrauti su  internacionaliniu kolektyvu. Labai džiaugiuosi ir esu dėkinga už šią galimybę ir tikiuosi ateityje sulaukti dar daugiau galimybių..“

 

Akvilė Gercaitė, 213 g.

„Stažavausi Didžiojoje Britanijoje turkų restorane ,,Hazev”. Darbu šiame restorane likau patenkinta išskyrus ,tai jog teko atlikti tik tai paruošiamuosius darbus . Manau vieno mėnesio permažai , kad pereiti i pagrindinę virtuvę ir išmokti ka nors daugiau. Maistas ten buvo skanus, šiektiek aštrokas ,dauguma patiekalų buvo su jų specifiniais, aštriais ingredientais. Jų desertai buvo skanūs, saldūs ir įdomūs , pirmą kartą ragauti. Dirbdama šiame restorane susipažinau su tos šalies patiekalais. Susipažine su virtuvės darbuotojais, taip susibendravome ,jog paskutinę dieną nebenorejome išvažiuoti. Mokėmės anglų kalbos Docklando Akademijoje. Akadėmijoje anglų kalbos mokytojai buvo labai kantrūs ir geri su mumis.

Arnas Lazauskas, 613 gr.

„Po visų Anglų pamokų grįžias į Lietuva pajutau, kad mano Anglų kalbos lygis pakilo tris kartu aukščiau nei prieš išvažiuojant ir tuom labai džiaugiuosi.

Darbe sekėsi iš tikrųjų gerai. Kolektyvas buvo labai draugiškas. Iš aukščiausiojo šefo gavau dar daugiau patarimu, kaip valdyti peili kaip tikram šefui ir begale kitų patarimų, atradau daug receptų ir gudrybių. Projektas Anglijoje mane išmokė būti užtikrintam savo sprendimais ir būti savarankiškam, bei džiaugtis savo specialybe. Laisvalaikio metu aplankėm nemažai turistinių vietų kaip „London Bridge“, „London Eye“, „London Museum“, „Science Museum“, „Big Ben“, „Buckingham Palace“ ir daugelį kitų. Labiausiai Patiko „Science Museum“, nes tas muziejus kaip laiko mašina, pradedant nuo pačių seniausių BMW markės mašinų ir medinių žaislų, baigiant naujais fizikos atradimais, bei robotais.“