Aplankyk mūsų facebook'e
Iš tiesų svarbu tik tai, ką darome, o ne tai, ką sugebėtume padaryti
L.L.Spearsas

Stažuotė Austrijoje


Penki Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos mokiniai ir  trys Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai 2012 metų sausio 8 dieną išskrido tobulinti savo profesinius įgūdžius į Austriją, Zalcburgo Bad Hofgastein turizmo mokyklą. Stažuotėje dalyvavo du konditerijos, trys virėjų ir trys padavejų - barmenų profesinio mokymo programų atstovai.

Austrija garsėja savo tradicine virtuve. Tai vienintelė pasaulyje virtuvė pavadinta sostinės, o ne šalies vardu. Pagrindinis austriškas mėsos patiekalas – garsusis Vienos šnicelis. Dar vienas šalies virtuvės simbolis – ypatingai kepta višta “bakchun”, kaizerinis omletas (tai lyg biskvitinis pyragas iš plaktų kiaušinių) “kaizeršmarn”, apvirta jautiena su obuolių kremu “tafelšpic”ir t.t. Vienos virtuvė išsiskiria saldžių gardumynų gausa. Visiems žinomas obuolių pyragas “apfelštrudelis”, visame pasaulyje garsėjantis šokoladinis “zachertortenas”, keksas “gugelchupfas”, tirpsatantis burnoje saldus suflė “zalsburger nokerln” Vienos blyneliai, tortai, pyragėliai ir t.t. Zalcburgo Bad Hofgastein turizmo mokyklos praktikos klasėse visi stažuotės dalyviai turėjo galimybę pagaminti tradicinį obuolių pyragą. Be tradicinių patiekalų ruošimo labaratorijoje mokiniai gamino tradicinį itališką receptą “panna cotta”, “minestrone” sriubą bei Velingtono kepsnį. Kaip gaminti, parodė mokykloje virimą dėstantis Anton Klinser.

Zalcburgo Bad Hofgastein turizmo mokykla yra viena iš 4 turizmo mokyklų Austrijoje. Vizito dalyviai pirmąją savaitę ekskursijos metu susipažino su Bad Hofgastein miesteliu, kuris įsikūręs Alpių kalnų papėdėje. Miestelyje veikia ir karštomis versmėmis garsėjantis baseinas “Alpentherme”, kuriame lankėsi ir mūsų mokyklos mokiniai. Bad Hofgastein kurortas yra Gastainer Tal slėnyje – 858 m virš jūros lygio. Kurorte yra 51 slidinėjimo trasos. Kadangi miestelis yra turistų ir poilsiautojų traukos centras jame įsikūrę daugybė įvairių viešbučių.Stažuotės dalyviai atliko praktiką 5 žvaigždučių viešbutyje Grand Park, kuris populiarus dėl savo SPA komplekso.Viešbutyje mokiniai galėjo įgyti virėjo, konditerio, padavėjo patirties.

Laisvalaikiu mokiniai nenuobodžiavo, nuvyko į Zalcburgą, aplankė  miesto pilį bei susipažino su Austrijos švietimo sistemos pagrindais, lankėsi Zalcburgo taikomųjų mokslų universitete. Didelį įspūdį paliko ekskursija po Haleino druskos kasyklą, kurioje druska nebekasama jau 20 metų. Būtent šiose apylinkėse 1600 m. atrasta druska "užaugino" Zalcburgo miestą su puikiais rūmais, tvirtovėmis, rožių sodais.

Leonardo da Vinci programos mobilumo projektas stažuotė Austrijoje moksleiviams leido pagilinti savo anglų, vokiečių kalbos žinias, pagerinti bendravimo įgūdžius. Taip pat artimiau pažinti Austrijos kultūrą: maisto ruošimo tradicijas ir naujoves, meno ir skonio suvokimą, istorinį paveldą.