Aplankyk mūsų facebook'e
Iš tiesų svarbu tik tai, ką darome, o ne tai, ką sugebėtume padaryti
L.L.Spearsas

Stažuotė Ispanijoje


2011 m lapkričio 7- gruodžio 5 d penki Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos bei trys Šiaulių profesinio rengimo centro mokiniai stažavosi Ispanijoje. Keturias savaites jie dirbo El nou Portet restorane, Alikantės regione.

Stažuotės metu jie gamino ir serviravo įvairius Ispanijos ir Viduržemio šalių tradicinius patiekalus; susipažino su Ispanijoje naudojamų produktų įvairove: daržovėmis, vaisiais, žuvimi ir jų pirminiu paruošimu; sužinojo, kokie naudojami prieskoniai, padažai, ruošimo būdai; susipažino su naujausiomis technologijomis maisto ruošime, patiekime bei puošime; susipažino su Ispaniškų vynų įvairove ir derinimu prie įvairių patiekalų; įgijo patirties dirbant tarptautinėje komandoje.

 Mokiniai patobulino anglų kalbos įgūdžius; šiek tiek pramoko ispaniškų mandagumo frazių ir profesinio virtuvės žodyno; praplėtė sociokultūrinį akiratį, susipažino su Ispanijos kultūra. Laisvu nuo praktikos metu jie aplankė senovinius miestelius Viduržemio jūros pakrantėje Deniją,  Altea ir Xalo, pamatė Flamenko šou, lankėsi vyno fabrike Bodega, Denijos viešbučių ir turizmo mokykloje, kopė į kalnus.

2011 m gruodžio 2-11 d vyko Gastronomijos savaitė, gruodžio 2 d restorane „El nou Portet“  lankėsi Ūkio ministerijos, Gastronomijos asociacijos „Valldepop“, Denijos viešbučių ir turizmo mokyklos atstovai. Stažuotės dalyviai kartu su restorano virėjais gamino Alikantės regiono patiekalus.

Stažuotės dalyviai

Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyka:

  • Aristov Aleksandr  610gr.
  • Andrėjus Barovskis  210gr.
  • Rimas Labutis  220gr.
  • Justas Šaltenis  220gr.
  • Tadas Pužas  210gr.

Šiaulių profesinio rengimo centras:

  • Gražina Tamašienė
  • Danguolė Lukošiūnaitė
  • Sigita Gabrielaitytė

Lydintys mokytojai:

  • Aliona Takarčik- geografijos mokytoja
  • Rūta Biržienė- anglų kalbos vyr. mokytoja

 

Įspūdžiai iš Ispanijos

Andrėjus Barovskis: Ispanijoje turėjau galimybę susipažinti su Viduržemio jūros patiekalais. Gavau išsamios informacijos apie Viduržemio jūros tradicijas ir maisto kultūrą. Išmokau dirbti internacionalinėje komandoje, sužinojau koks yra darbas restorano virtuvėje ir susipažinau su Ispanijos kulinarijos mokyklos sistema.

Aristov Aleksandr: Mes gyvenome nedideliame kaimelyje Benerbedge, esančiame netoli Denijos kurortinio miestelio. Išmokau paruošti Viduržemio jūros virtuvės patiekalus, taip pat daugybę  desertų. Turėjau galimybę išmokti serviruoti stalus, dekoruoti lėkštes. Išmokau dirbti komandoje, organizuoti sistemingą darbą.

Justas Šaltenis: Ispanijoje susipažinau su ispanų, italų bei šiek tiek prancūzų virtuvėmis, patobulinau savo teorines žinias. Sužinojau daug naujų dalykų apie ispanų papročius ir gyvenimo būdą. Tikiuosi, kad dar kada nors turėsiu galimybę atlikti praktiką ir kitose šalyse.

Rimas Labutis: Ispanijoje įgavau daug neišdildomų įspūdžių, bei patirties. Išmokau ruošti ne tik ispaniškos virtuves patiekalus, bet ir itališkus, prancūziškus ir šiek tiek  Šiaures Afrikos šalių patiekalus. Viduržemio jūros virtuvė žavi, nors joje yra labai gausiai vartojamas actas. O labiausiai mane sužavėjo kraštovaizdis! Aišku, ši kelionė buvo neįkainojama, nes per keturias savaites  įgavau tiek žinių, kiek nebūčiau įgavęs per metus Lietuvoje.

Tadas Pužas: Stažuotė Ispanijoje man įsimins visam gyvenimui, nes joje išmokau ruošti įvairių šalių patiekalus, dekoruoti  paruoštus valgius. Taip pat turėjau galimybę patobulinti anglų ir rusų kalbos žinias, dirbau internacionalinėje komandoje. Ispanijos gamtovaizdžiai užbūrė ir įsiminė ilgam.