Aplankyk mūsų facebook'e
Niekada nedera išplėtoti temos taip, kad nieko neliktų skaitytojui. Svarbu skaitytoją priversti ne skaityti, o mąstyti.
Š.Monteskjė

Stažuotė Ispanijoje


2012 m. lapkričio 18 – 25 d. Vilniaus turizmo ir prekybos verslo mokyklos profesijos mokytojos Valentina Pavliukovič ir Evelina Klepikienė kartu su kolegomis iš Utenos regioninio profesinio mokymo centro bei VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos dalyvavo Visagino technologijos ir verslo profesinio mokymo centro organizuotame Leonardo da Vinci mobilumo projekte Nr. LLP-LdV-VETPRO-2012-LT-0791 „Virėjų ir padavėjų, barmenų profesijos mokytojų kvalifikacijos tobulinimas Europos Šalyse“.

Projekto tikslas – tobulinti profesijos mokytojų žinias ir įgūdžius maisto gaminimo, aptarnavimo ir profesinio mokymo srityje: susipažinti su Ispanijos virtuve, tradiciniais maisto produktais, aptarnavimo kultūra bei praktinio mokymo organizavimu.

Stažuotės metu susipažinome su Ispanijos virtuvės ypatumais, įgijome praktinių žinių Altaviana profesinėje maistininkų mokykloje, gaminome nacionalinį patiekalą Paelą. Lankėmės Metro Valencia, kuris 2011 metais tarptautiniame marketingo konkurse laimėjo pagrindinį prizą už puikiai išvystytą nacionalinio patiekalo Paela ir viešojo transporto reklamą. Viešėdami Valensijos regiono Čestės integruoto mokymo centre, susipažinome su maisto gaminimo subtilybėmis, aptarnavimo standartais bei praktinio mokymo organizavimu.

Laisvalaikiu domėjomės Ispanijos kultūra, papročiais ir tradicijomis; aplankėme Valensijos senamiestį, gėrėjomės nuostabiu kraštovaizdžiu.

Aplankėme penkių statinių architektūros kompleksą pastatyta ant nusausintos Turijos upės dugno Valensijos mieste (Ispanija).

Lietuvoje įgytą patirtį ir žinias panaudosime praktinių ir teorinių užsiėmimų metu, pakoreguosime virėjų ir barmenų-padavėjų mokymo programas, organizuosime Ispanijos virtuvės patiekalų savaites. Projekto metu užmegzti dalykiniai ryšiai su užsienio partneriais skatins tarptautinį bendradarbiavimą profesinio mokymo srityje.